sobota, 23 sierpnia 2014


Piszę dziś do Ciebie, żeby powiedzieć, że Twoje życie może być lepsze.

Pamiętasz te wszystkie amerykańskie produkcje? Filmy, które oglądałaś i biły tym ciągiem spełnianych marzeń, zaczarowanego życia, szalonych miłości, wiecznych przyjaźni? Kiedy to każdy dzień przynosił nową przygodę, bohaterowie podejmowali odważne decyzje, które całkowicie odmieniały ich życie? Pamiętasz, jak nieśmiała dziewczyna wzbudziła zainteresowanie szkolnego sportowca, jak dwoje ludzi wybierało się na podróż dookoła świata, jak szybko dostałaś wymarzoną pracę, przystojnego chłopaka i skończyliście w pięknym domu gdzieś w Kalifornii?

Możesz myśleć, że to głupota. Że tak nie wygląda życie. Że to american dream story. Że to jest Polska. Że to niemożliwe. Też tak myślałam.


Powiem Ci, mylisz się! Ale nie martw się, ja, ty i miliony innych osób też tak myśli/myślało. No, bo gdzie to życie? Wstajemy rano. Idziemy do szkoły, pracy. Wracamy i idziemy spać. Czy to wygląda na scenariusz godny jakiegokolwiek filmu? Jeśli tak wygląda Twoje życie, to powiem Ci jedno... od jutra już tak nie musi być.

Tyle razy już pisałam o wychodzeniu z domu. Nawet nie musisz się z nikim spotykać, wystarczy, że wyjdziesz na zewnątrz. Możesz kupić wodę w sklepie. Może nie od razu spotkasz wysokiego bruneta z magicznym uśmiechem, ale spokojnie... nie o to chodzi. :)
Jedyną osobą, która ma wpływ na Twoje życie jesteś TY. To od Ciebie zależy jak będzie ono wyglądać. Wiesz, że już nigdy nie będziesz tak młoda jak w tym momencie? Wiesz, że tracisz te piękne lata, ten piękny czas, rok po roku? Nie załamuj się! TAK NIE MUSI BYĆ.

Myślę, że pierwszą rzeczą jaką musisz zrobić to uwierzyć w to, że będzie lepiej. Nie za rok, nie za tydzień, ale już jutro. Jeśli uwierzysz w tą obietnicę to wszystko stanie się prostsze.


Marzysz o dalekich podróżach z gronem przyjaciół?

a) ale nie masz pieniędzy - poważnie? posłuchaj, mój sąsiad wziął plecak i za 50zł dostał się do Kenii, potem bezpośrednio do Rio de Janeiro, następnie przeleciał do Ameryki, Południowa, Północna, wylądował w Kandzie. Nie wiem gdzie jest teraz, ale nie ma go już pół roku. (podobno daje znaki życia) Wziął ze sobą plecak i tyle. Nawet mi nie mów, że nie masz pieniędzy.

b) nie mam przyjaciół - wybierz się na obóz, na którym nie znasz nikogo. Ale jak to? Przecież to takie stresujące! Daj spokój. Uspokój się. Bez ryzykownych decyzji nic nie zmienisz. Nie zmienisz swojego życia siedząc pod kołdrą. Taka jest (piękna) prawda. Uwierz, możesz poznać kogoś niesamowitego i wrócisz z wspaniałymi wspomnieniami. O wiele bardziej będziesz żałować, że czegoś nie zrobiłaś, niż, że to zrobiłaś.

Chciałabyś, żeby ktoś wreszcie Cię pokochał?

No, tak chyba każda dziewczyna tego chce. Myślę, że każdy człowiek tego chce. I nie piszę tu wyłącznie o miłości partnerskiej, ale i o rodzinnej. Chcesz być kochana, musisz dać się pokochać. Jak ja dobrze to znam. :) Nie będę tego rozwijać, po prostu zastanów się nad tym. Musisz dać się pokochać.

Na koniec chciałabym, abyś zaczęła zmiany jak najszybciej jest to możliwe. Podejmuj śmiałe decyzje. Nie bój się zaryzykować, bo być może stracisz największą szansę swojego życia.


4 komentarze:

 1. mądrze piszesz, i to bardzo... podoba mi się ten wpis i myślę (mam nadzieję), że wiele osób choć po części coś zmieni, gdy to przeczyta ;) nie powinno się kończyć na mówieniu, czas po prostu działać - tak jak napisałaś, jeśli chcemy zmienić swoje życie, należy tylko i wyłącznie "wziąć się do roboty!" :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Szczerzę Ci powiem, że to co napisałaś zmieniło mój pogląd.
  Postaram się nie siedzieć już tyle w domu i zwiedzać, odkrywać, podróżować. Dziękuje:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję ;) Robisz kawał dobrej roboty, wiesz?

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciągniesz za odpowiednie sznurki :)

  OdpowiedzUsuń